STRIPPED

Parabeny są szeroko stosowane w przemyśle kosmetycznym ze względu na swoje właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, które zapobiegają rozwojowi bakterii oraz pleśni w produktach kosmetycznych. W ostatnich latach pojawiły się obawy dotyczące bezpieczeństwa stosowania parabenów w kosmetykach, dlatego zrezygnowaliśmy z ich wykorzystywania w naszych produktach. Kosmetyki bez parabenów to jedna z propozycji w naszym sklepie, która nie zawieraja syntetycznych konserwantów, olei mineralnych i silikonowych, PEG oraz emulgatorów chemicznych.

Kosmetyki bez sztucznych dodatków? Mówimy tak!

Kosmetyki bez sztucznych dodatków to produkty, które nie zawierają syntetycznych substancji chemicznych, takich jak barwniki, konserwanty, substancje zapachowe, parabeny czy silikony. Zamiast tego, korzystają z naturalnych składników pochodzenia roślinnego. Stosowanie kosmetyków bez sztucznych dodatków ma wiele zalet. Po pierwsze, składniki naturalne są łagodniejsze dla skóry i mniej podatne na wywołanie reakcji alergicznych czy podrażnień. Ponadto, składniki naturalne mają korzystny wpływ na skórę, a większość z nich, ma właściwości regenerujące i nawilżające. Przy produkcji naszych kosmetyków dbamy także o środowisko. Kosmetyki bez parabenów i silikonów są wolne od substancji, które mogłyby mieć negatywny wpływ na naszą planetę. Składniki syntetyczne zanieczyszczają wodę, powietrze i ziemię, a ich produkcja może powodować emisję gazów cieplarnianych. Możemy więc powiedzieć, że stosowanie kosmetyków bez sztucznych dodatków może mieć wiele korzyści zarówno dla skóry, środowiska, jak i zdrowia. Kosmetyki bez silikonów dostępne w naszej ofercie mogą być stosowane pod oczy, do całej twarzy, jak i do spierzchniętych ust dając uczucie jedwabistej i miękkiej skóry.

Wybierz mądrze – kosmetyki bez parabenów

Kosmetyki naturalne bez parabenów są również idealne dla osób, które chcą unikać szkodliwych substancji chemicznych w swojej codziennej pielęgnacji. Parabeny, które są często stosowane jako konserwanty w kosmetykach, są podejrzewane o wpływ na układ hormonalny i mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. Kojące i nawilżające składniki oraz substancje czynne zapewniają regenerację skóry, która stale narażona jest na działanie stresu.

Kosmetyki bez sztucznych dodatków, w tym bez parabenów i silikonów, są coraz bardziej popularne wśród osób, które zwracają uwagę na skład swoich produktów kosmetycznych. Takie kosmetyki mają wiele zalet, w tym łagodniejszy wpływ na skórę, korzystny wpływ na środowisko oraz mogą pomóc uniknąć szkodliwych substancji chemicznych. Stosowanie kosmetyków bez parabenów to dobry wybór dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie i pielęgnację skóry w sposób naturalny i bezpieczny. Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta, to zapraszamy do zakupów. Jeśli zaś masz wątpliwości, które kosmetyki będą dla Ciebie najlepsze, to zadzwoń do nas. Chętnie pomożemy Ci wybrać najlepsze i najbardziej dopasowane do danej cery.

Kosmetyki bez parabenów, silikonów i sztucznych dodatków – Sklep Internetowy | Individual Cosmetics

Aktywne filtry