Contra

Skóra zanieczyszczona i trądzikowa to problem, który dotyka wielu ludzi na całym świecie. Charakteryzuje się ona występowaniem zaskórników, wyprysków i krost, a także nadmiernym wydzielaniem sebum. Skóra zanieczyszczona to skóra, która gromadzi toksyny i zanieczyszczenia z powietrza, żywności i innych źródeł. Wskutek tego może pojawić się szara, matowa cera, zanieczyszczenia, zaskórniki, a także trądzik. Trądzik to kolejny problem skórny, który jest często związany z nadmiernym wydzielaniem sebum. Cera trądzikowa charakteryzuje się występowaniem wyprysków, krost i zaskórników. Przyczyny trądziku mogą być różne, ale często jest on spowodowany zmianami hormonalnymi, które zachodzą w organizmie. Inne czynniki, które mogą sprzyjać występowaniu trądziku, to np. nieodpowiednia dieta, stres, złe nawyki pielęgnacyjne oraz stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. W przypadku skóry zanieczyszczonej i trądzikowej, ze względu na zwielokrotnioną produkcję łoju oraz zakłócenia w rogowaceniu przy ujściu mieszków włosowych znajdujących się w pobliżu gruczołów łojowych, pojawiają się typowe symptomy: tłusty połysk i tworzenie komedonów, co z kolei prowadzi do powstawania na skórze guzów i pryszczy. Dotyczy to w szczególności skóry twarzy, dekoltu, ramion i pleców.

Pielęgnacja skóry trądzikowej – wypróbuj nasze kosmetyki z linii CONTRA

Pielęgnacja skóry zanieczyszczonej i trądzikowej wymaga stosowania odpowiednich produktów, które pomogą usunąć zanieczyszczenia z powierzchni skóry i normalizować wydzielanie sebum. Do takiej pielęgnacji zalicza się stosowanie łagodnych produktów oczyszczających, nawilżających i łagodzących, unikanie tłustych i ciężkich kosmetyków oraz dbanie o higienę osobistą. W naszej ofercie znajdziesz linię CONTRA, która doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry zanieczyszczonej oraz trądzikowej. Zbawienny okaże się tutaj krem do twarzy, na dekolt i szyje, ponieważ te miejsca najczęściej wymagają odpowiedniej pielęgnacji w przypadku wystąpienia trądziku. Warto również rozważyć użycie maski normalizującej do twarzy, która pomoże w regulowaniu poziomu sebum i redukowaniu niedoskonałości skóry. Należy również zwrócić uwagę, że wszystkie nasze kosmetyki nie zawierają oleju mineralnego, parabenów i PEG.

Odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej i zanieczyszczonej – sprawdź jak ją wykonać!

Pielęgnację skóry trądzikowej warto rozpocząć od zastosowania żelu oczyszczającego, który usunie wszelkie zanieczyszczenia i resztki makijażu. Nasz produkt CONTRA Washing Gel dodatkowo ma działanie antybakteryjne, co pozytywnie wpływa na cerę trądzikową, ponieważ usuwa bakteryjne zanieczyszczenia z powierzchni skóry, które mogą przyczyniać się do powstawania trądziku. Regularne stosowanie CONTRA Washing Gel może pomóc w zapobieganiu powstawaniu nowych wyprysków oraz zmniejszyć istniejące zmiany skórne. Kolejnym krokiem jest zastosowanie toniku, który odbuduje naturalne pH skóry i przygotuje ją do nałożenia kolejnych kosmetyków. W przypadku skóry trądzikowej warto zastosować lekki krem nawilżający, który nie zatyka porów, ale jednocześnie dostarczy skórze odpowiednią dawkę nawilżenia. Należy pamiętać, aby zastosować krem na szyje i dekolt, a nie tylko na samą twarz.

 

Zapomnij o niedoskonałościach i ciesz się idealnym wyglądem dzięki INDIVIDUAL COSMETICS - Twojemu partnerowi w pielęgnacji skóry!

Kremy na szyję i dekolt oraz maski do twarzy normalizujące dla cery wrażliwej – Sklep Internetowy | Individual Cosmetics

Aktywne filtry